مانور عملیاتی برق‌گرفتگی در تصفیه‌خانه‌ و مانور تست و نشت گاز مرکاپتان در ایستگاه CGS با مشارکت عوامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری، نیروی انتظامی و راهور، ادارات گاز و برق، هلال‌احمر و اورژانس و با هدف آمادگی هرچه بیشتر عوامل اجرایی و سازمان‌های امدادرسان در صورت بروز چنین حوادثی در شهرقدس برگزار شد.

 

 

 

مانورهای امدادی مجموعه تمرین‌هایی هستند که با هدف ارتقای سطح آمادگی سازمان‌های امدادرسان و افراد در رویارویی با شرایط اضطراری ناشی از بلایای طبیعی و حوادث انسان‌ساز برگزار می‌شوند.

در ادامه برگزاری مانورهای عملیاتی که با محوریت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و با مشارکت دیگر سازمان‌های خدمات‌رسان و امدادرسان انجام می‌شود، مانور عملیاتی برق‌گرفتگی در تصفیه‌خانه‌ و مانور تست و نشت گاز مرکاپتان در ایستگاه CGS اجرایی شد.

در مانور عملیاتی برق‌گرفتگی در تصفیه‌خانه‌، نیروهای واحد‌های مختلف امدادی اقدام به امدادرسانی به کارکنان تصفیه‌خانه که دچار برق‌گرفتگی و سوختگی شده بودند و انتقال آنها به مراکز درمانی نموده و تمهیدات لازم را جهت ایمن‌سازی و جلوگیری از وقوع حریق در تاسیسات تصفیه‌خانه اجرا کردند.

در مانور تست و نشت گاز مرکاپتان در ایستگاه CGS نیز سناریوی نشت گاز مرکاپتان اجرایی و بر اساس آن، امدادرسانی به مصدومان و ایمن‌سازی و جلوگیری از نشت گاز در این ایستگاه با حضور نیروهای عملیاتی انجام شد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *