شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۶ هزار واحدی روبرو شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۷میلیارد و ۵۰۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۸۴۶میلیارد تومان در بیش از ۳۴۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۶ هزار و ۳۵۱ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۷۶ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های صنعت غذایی کورش، دشت مرغاب و تامین سرمایه نوین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۸۶۸میلیون ورقه به ارزش ۴ هزار و ۲۵۱میلیارد تومان در ۲۱۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۲۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۸۳۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، بیمه سامان و گروه کارخانجات صنعتی تبرک بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *