🔹ایالات متحده فروش فناوری هوآوی و زد تی ای را به دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع کرد. ایالات متحده فروش و واردات تجهیزات ارتباطی جدید از پنج شرکت چینی از جمله هواوی و زد تی ای را به دلیل نگرانی در مورد امنیت ملی ممنوع کرده است.

 

 

 

🔹سایر شرکت‌های فهرست شده عبارتند از هایک ویژن، داهوا و هایترا که تجهیزات نظارت تصویری و سیستم‌های رادیویی دو طرفه را تولید می‌کنند. این اولین بار است که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده چنین اقدامی را به دلایل امنیتی انجام می‌دهند. تصمیم‌گیرندگان معتقدند: «این تصمیم هیچ کمکی برای حفاظت از امنیت ملی ایالات متحده نخواهد کرد، اما برای محافظت از خود، خانه‌ها، مشاغل، کسب‌وکارهای کوچک، مقامات محلی، مدارس و مصرف‌کنندگان فردی لازم است. هوآوی و سایر شرکت‌ها قبلا از ارائه اطلاعات به دولت چین خودداری کرده بودند.
🔹این محدودیت‌ها در ایالات متحده جدیدترین محدودیت‌هایی است که به دنبال نگرانی‌های جاسوسی علیه شرکت‌های فناوری چین اعمال شده است که مقامات آمریکایی در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای نسبت به آن محتاط شده‌اند. اقداماتی که دسترسی‌ شرکت‌های مخابراتی چین به بازار ایالات متحده را محدود کند، برای اولین بار در دولت باراک اوباما مطرح شد

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *