فردا دوشنبه ۱۲ دی لاماری در بورس کالا عرضه خواهد شد.

 

 

 

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس کالا در اطلاعیه‌ای شرایط خرید لاماری ایما که قرار است فردا دوشنبه ۱۲ دی در تالار خودرو عرضه شود را ابلاغ کرد.

براساس جدیدترین نامه مدیر بازرسی و امور اعضا بورس کالای ایران، مهلت ثبت سفارش ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۱ دی بوده و میزان پیش دریافت خرید به میزان ۵۰ درصد است.

اشخاصی که در عرضه‌های قبلی در بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودروی سواری شده‌اند امکان ثبت سفارش ندارند

 

هر کد بورسی صرفا امکان ثبت سفارش بر روی یک کد عرضه از مجموع عرضه‌های روز انجام معامله را دارد و ثبت سفارش برای اشخاص حقوقی مجاز نیست.

بورس کالا دوشنبه ۱۲ دی میزبان عرضه ۵۰۲ دستگاه لاماری ایما متعلق به مجتمع صنعتی آرین پارس موتور است. به این ترتیب ۲۵۱ دستگاه لاماری ایما مشکی و ۲۵۱ دستگاه لاماری ایما سفید روز ۱۲ دی با قیمت پایه ۹۸۱ میلیون تومان روی تابلو می‌رود.

شرکت آرین پارس موتور جدیدترین شرایط فروش خودرو لاماری ایما با قیمت پایه قبلی ۹۸۱ میلیون تومان در بورس کالا را اعلام کرد.

تاریخ جدید عرضه لاماری ایما در بورس کالا ۱۲ دی ماه خواهد بود و مجموعا ۵۵۲ عدد لاماری ایما در دو رنگ سفید و مشکی با قیمت پایه ۹۸۱ میلیون تومان عرضه می‌شود. درصد پیش پرداخت در نظر گرفته شده برای عرضه جدید لاماری ایما در بورس ۵۰ درصد در نظر گرفته شده است.

 

در واقع متقاضیان خرید این خودرو برای ثبت درخواست خود باید ۴۹۱ میلیون تومان به حساب وکالتی خود واریز کنند. حساب وکالتی، حسابی است که به کد بورس کالا خریدار وصل است و اگر درخواست خرید تایید شود، بورس کالا پول را از حساب خریدار برداشت و به حساب شرکت فروشنده واریز می‌کند.

به قیمت نهایی عرضه این خودرو در بورس کالا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه خواهد شد و همچنین خریدار ملزم به پرداخت سایر هزینه‌های قانونی به مبلغ ۲۵ میلیون تومان خواهد بود.

قیمت اقتصادی لاماری ایما

براساس آگهی‌های فروش لاماری ایما در پلتفرم‌های آنلاین، قیمت این خودرو در بازار نزدیک به ۲ میلیارد تومان است. سایت دیوار قیمت این خودرو را یک میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان نشان می‌دهد. یعنی بیش از یک میلیارد تومان گران‌تر از قیمت پایه این خودرو در بورس کالا.

قیمت پایه لاماری ایما ۹۸۱ میلیون تومان اعلام شده است. اما با توجه به اختلاف قیمت بیش از یک میلیارد تومانی با بازار، این خودرو با قیمت‌هایی خیلی بالاتر از این میزان معامله می‌شود. مگر این که متقاضی برای آن کم باشد.

هر کسی که متقاضی خرید لاماری ایما باشد، باید ریسک سرمایه گذاری در بازار خودرو را بپذیرد. چرا که امکان افت قیمت در هر بازاری وجود دارد. از آنجایی که پول خریدار ۳ ماه نزد شرکت خودروسازی می‌ماند، باید سود سپرده گذاری را نیز در نظر گرفت.

با توجه به خواب پول ۳ ماهه و ریسک سرمایه گذاری، خرید این خودرو تا قیمت یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان اقتصادی است. یعنی اگر خریدار قیمت پیشنهادی خود را تا این نرخ ثبت کند، مشمول سود حدود ۱۵ درصدی می‌شود.

به مبلغ یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان به عنوان مالیات و ۲۵ میلیون تومان هزینه‌جانبی اضافه می‌شود. در مجموع قیمت لاماری ایما بورسی برای خریدار یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان تمام می‌شود. این قیمت نهایی حدود ۱۴.۵ درصد با بازار اختلاف دارد. خریدار با این قیمت ۲۵۰ میلیون تومان سود می‌کند.

البته امکان رشد قیمت طی ۳ ماه آینده وجود دارد و ممکن است سود خریدار بیش از این میزان شود. حدود ۲ ماه و نیم قبل قیمت لاماری ایما در بازار یک میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان بود. اما از روز ۱۸ مهر تا به امروز ۵۳۶ میلیون تومان افزایش قیمت داشته، یعنی ۳۷ درصد رشد کرده است.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *