عد از آن که شتران در خرید بلوک فارس ناموفق بود، زمزمه هایی مبنی بر خرید بلوک شازند توسط شتران مطرح شد که این اتفاق نیز رخ نداد. حالا پرسش این است که شتران پول نقد خود را کجا سرمایه گذاری خواهد کرد؟

 

 

 

 

به گزارش نبض بورس، در اوایل آبان ماه سال جاری بود که بزرگترین معامله تاریخ بورس به ثبت رسید. معامله ای که بر روی بلوک فارس و با رقابت دو خریدار شتران و سرمایه گذاری اهداف انجام شد. سرانجام این سرمایه گذاری اهداف بود که پیروز این رقابت شد.

بعد از کنار کشیدن شتران از خرید بلوک فارس، زمزمه هایی مبنی بر خرید بلوک ۵۰ درصدی شازند توسط شتران مطرح شد که این موضوع نیز با اطلاعیه ای که به تازگی گروه توسعه ملی در کدال قرار داد منتفی شد. گروه توسعه ملی در این اطلاعیه اعلام کرد که بلوک ۵۰ درصد شازند بدون خریدار مانده است. همچنین سیدمحسن موسوی عضو هیات مدیره پالایشگاه نفت تهران طی گفتگویی اعلام کرد: شتران در مقطع کنونی برنامه ای برای خرید سهام مدیریتی شرکتی خاص ندارد.  وی ادامه داد: شایعه کرده بودند که شتران خریدار پتروشیمی شازند است اما این بلوک بدون خریدار بود.ما تنها برای بلوک ۱۲ درصدی فارس اقدام کرده بودیم که به دلیل رشد قیمت سهام بلوک در رقابت، در میانه راه انصراف دادیم.

شتران پول نقد خود را چه خواهد کرد؟ 

حالا پرسش این است که شتران پول نقد خود را چه خواهد کرد؟ موسوی در این رابطه گفت: پالایشگاه از این منابع در وهله اول برای توسعه خود استفاده می کند که از جمله آن می توان به طرح بهینه سازی بنزین و کاهش بنزن و اکتان زدایی اشاره کرد.از سویی دیگر برنامه پالایشگاه پرهیز از بنگاه داری است.

وی در گفتگو با بورس ۲۴ افزود: اکنون تصمیم گرفته ایم که بخشی از منابع خود را در بازار سرمایه به صورت بلند مدت سرمایه گذاری کنیم.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *