در بورس کالای ایران امروز دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱، ۱۰۰۰۰ دستگاه دنا پلاس دستی عرضه شد. قیمت تمام شده این خودرو برای خریداران چقدر شد و خریداران دنا پلاس دستی چقدر سود کردند؟

 

 

 

 

به گزارش نبض بورس،  از ساعت ۹ صبح امروز مرحله فروش این خودرو‌ها در بورس آغاز شده است و ایران خودرو قیمت پایه این خودرو را که ۲۷ اسفند سال جاری به خریداران تحویل می‌شود، ۱۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.

درصد پیش‌پرداخت این خودرو نیز ۱۰۰ درصد در نظر گرفته شده است.

پیشتر قرار بود ۵ هزار خودروی دناپلاس عرضه شود که با افزایش تقاضا، عرضه این خودرو به ۱۰ هزار دستگاه رسید.

خریداران باید در زمان مقرر که طی پیامک تکمیل وجه هزینه متعلقات قانونی اطلاع‌رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب نمایندگی مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را انتخاب کنند و اقدام به واریز وجه هزینه‌های جانبی شامل ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۳۱۰ تومان به‌ازای بیمه و شماره‌گذاری و هزینه ثابت به‌علاوه ۱۳ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی که براساس مبلغ معامله باید پرداخت شود، نمایند.

۱۷ هزار تقاضا برای ۱۰۰۰ دستگاه دنا 

امروز ۱۰ هزار دستگاه خودروی دنا پلاس دستی سفید با قیمت ۱۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از طرف ایران خودرو عرضه شد که ۱۶ هزار و ۹۷۶ تقاضا برای آن در سیستم به ثبت رسید.

در نتیجه رقابت خریداران قیمت میانگین با حدود ۱۰۱ درصد رشد نسبت به قیمت پایه، به ۳۸۰ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان رسید. با احتساب سایر هزینه‌ها قیمت تمام شده این محصول برای خریداران در بورس کالا حدود ۴۴۰ میلیون تومان است.

قیمت این خودرو در بازار آزاد بالاتر از ۶۰۰ میلیون تومان است و خریداران دنا پلاس دستی در بورس کالا حداقل ۱۶۰ میلیون تومان از این خرید سود کردند.

تاریخ عرضه: ۱۴۰۱/۱۰/۲۶

تاریخ تحویل: ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

تعداد عرضه: ۱۰.۰۰۰

تعداد تقاضا: ۱۶.۹۷۶

قیمت پایه: ۱,۸۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

درصد پیش پرداخت: ۱۰۰

پیش پرداخت مورد نیاز: ۱,۸۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

درصد رقابت: ۱۰۰.۹۵

قیمت کشف شده: ۳,۸۰۸,۰۹۲,۵۰۰ ریال

مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده: ۴۹۵,۰۵۲,۰۲۵ ریال

مبلغ شماره گذاری، بیمه، کارت هوشمند و سایرهزینه‌ها: ۴۳,۷۱۳,۱۰۰ ریال

مبلغ نهایی: ۴,۳۴۶,۸۵۷,۶۲۵ ریال

خریداران دنا پلاس از بورس کالا امروز چقدر سود کردند؟

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *