به گزارش نبض بورس، امروز پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا بود. چه تعداد ریع سکه و تا چه قیمتی در بورس کالا فروخته شد؟

چه تعداد ربع سکه و به چه قیمتی فروخته شد؟

امروز تعداد ۱۰ هزار و ۲۰۵ قطعه ربع سکه بهار آزادی در پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تا قیمت هشت میلیون و ۳۰۱ هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده ناپیوسته بوده و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است.

هر فرد چند ربع سکه می تواند بخرد؟

مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، همه اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

ربع سکه ها را کی و چگونه تحویل بگیرند؟

متقاضیان برای خرید ربع سکه به کد بورسی نیاز دارند و میتوانند این سکه را با نماد (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶)  خریداری کنند.

عاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت ثبت سفارش انجام می‌شود. بدین منظور دوره ثبت سفارش خرید از ساعت ۹ صبح شروع می شود و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد.

خریداران می توانند پنج روز کاری پس از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

مالیات بر ارزش افزوده چگونه گرفته می شود؟

بانک مرکزی همچنین در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد، مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ بر این اساس مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

نکاتی که باید برای خرید ربع سکه بدانید

در دور دوم عرضه که از سه‌شنبه هفته قبل آغاز شده و قرار است طی ۱۰ روز کاری ۴۵۰ هزار گواهی سکه در بورس عرضه شود، نحوه تعیین قیمت فرق کرده است. این بار دیگر قیمت توسط بانک مرکزی تعیین نمی‌شود و دارای دامنه نوسان است. به همین دلیل اگر یک متقاضی قیمت ربع سکه را بالاتر از قیمتی که تعیین شده ثبت کند کالا را با آن قیمت خواهد خرید.

درواقع بر خلاف دوره قبل که اگر فردی بالاتر از قیمت تعیین شده ثبت سفارش می‌کرد بانک مرکزی ربع سکه را با همان قیمتی که خودش تعیین کرده بود می‌فروخت، این بار اگر فردی بالاتر از قیمت بانک ثبت سفارش کند (در حداکثر قیمت تعیین شده)، سکه را با همان قیمت بالاتر خریداری خواهد کرد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *