رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تفویض اختیار بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی مالیاتی را تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ تمدید کرد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بخشنامه ابلاغی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: بدین وسیله تفویض اختیار موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۴۰۱/۱۰ مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ و نامه های شماره  ۲۰۰/۲۲۸۶۸/د مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ و ۲۰۰/۵۵۸۳۸/د مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ با رعایت مقررات تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ معتبر می ­باشد.

براساس مفاد این بخشنامه، مؤدیانی که بر اساس فراخوان های انجام شده ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه­ های فروشگاهی و سامانه مؤدیان شده­ اند مادامی که نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی اقدام ننمایند، مشمول مفاد تفویض اختیارهای مذکور نخواهند بود.

 

همچنین در این بخشنامه قید شده است: فهرست اشخاص مذکور و تغییرات انجام شده در باب صدور صورتحساب‏ های الکترونیکی، از طرف مرکز تنظیم مقررات، نظام پایانه ­های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در اختیار ادارات کل امور مالیاتی قرار گیرد.

گفتنی است بخشودگی جرائم مالیات و عوارض هر سال/ دوره برای اشخاص حقیقی تا مبلغ ۷۵۰/۰۰۰/۰۰۰ هفتصد و پنجاه میلیون ریال و برای اشخاص حقوقی تا مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال درنظر گرفته شده است. همچنین مدت زمان تقسیط بدهی برای مالیات‏ های مستقیم تا هجده (۱۸) ماه و برای مالیات و عوارض ارزش افزوده تا دورازده (۱۲) ماه تعیین شده است.

شایان ذکر است حداقل مبلغ دریافتی برای تقسیط بدهی، پانزده (۱۵) درصد می باشد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *