مدیر خانه کتاب شفق از تعطیلی قریب‌الوقوع این کتابفروشی به‌دلیل عدم‌تمدید قرارداد از سوی مالک خبر داد.

 

 

 

 

محمد‌تقی حق‌بین، مدیر خانه کتاب شفق، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از تعطیلی این کتابفروشی خبر داد و گفت:  مکان این کتابفروشی متعلق به یک نهاد دولتی است و زمین آن موقوفه‌ای متعلق به بنیادی دیگر است. در سال‌های اخیر مدیریت این موقوفه به یک نهاد دولتی دیگر محول شده است، این نهاد اخیراً در نامه‌ای به ما اعلام کرده است که با توجه به اتمام قرارداد ما باید تا پایان خرداد ماه اقدام به تخلیه ملک  کنیم.

وی با بیان این مطلب که مبلغ اجاره‌بهای ملک فوق با وجود اینکه متعلق به یک نهاد دولتی است،‌ تفاوت چندانی با اجاره‌بهای معمول ندارد‌، گفت:‌ ما ماهی ۷۵ میلیون تومان برای این فروشگاه ۴۰۰متری پرداخت می‌کردیم، در زمان حاضر به پرداخت اجاره‌بهای ۱۲۰میلیون تومانی نیز هستیم که از سوی مالک مورد قبول واقع نشده است.

حق‌بین ادامه داد: خانه کتاب شفق ۷ سال است که در این ملک حضور دارد و از اجاره‌بهای ماهی ۱۷ میلیون تومان شروع کرده تا به اجاره‌بهای ماهی ۷۵ میلیون تومان رسیده است،‌ ما حالا در منطقه جا افتاده‌ایم و بخش ویژه کودک و نوجوان داریم که مورد توجه نیز قرار گرفته است.

 

وی گفت: در حال جست‌وجو برای یافتن مکان دیگری برای کتابفروشی هستیم،‌ امیدواریم تا مهلت مقرر بتوانیم مکان تازه‌ای پیدا و کتابفروشی را منتقل کنیم،‌ به هر حال کتابفروشی مانند دیگر صنوف نیست که بتوان یک‌شبه یا حتی یک‌ماهه آن را منتقل کرد،‌ تعیین فرصت دوماهه برای تخلیه مهلت بسیار اندکی است و ما را دچار مشکل خواهد کرد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *