به گزارش اکوایران ، در معاملات روز سه‌شنبه،  شاخص بورس  تهران ۱۰ هزار و ۳۸۲ واحد نسبت به روز کاری گذشته نزول کرد و تا سطح ۲ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۹۲۴ واحد پائین آمد.

اما شاخص کل هم وزن  بورس  با رشد ۵ هزار و ۳۷۱ واحدی در رقم ۶۹۲ هزار و ۹۴۴ واحدی ایستاد.

شاخص کل  فرابورس  نیز با رشد ۱۴۶ واحدی به رقم ۲۷ هزار و ۶۹۹ واحد رسید. شاخص هم وزن در  فرابورس  هم روند صعودی داشت و با افزایش هزار و ۲۰ واحد به سطح ۱۲۱ هزار و ۶۷۱ واحد رسید.

ورود پول حقیقی به بورس

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام مثبت شد و ۶۷۶ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.

امروز نماد زپارس با ۲۲۸ میلیارد تومان بیشترین ورود پول را داشت و پس از زپارس، نمادهای کوثر، تنوین، فباهنر و فزر قرار داشتند. در مقابل، نمادهای فارس، شپنا، وبملت، وغدیر و فملی بیشترین خروج سرمایه را داشتند.

photo_2023-04-11_13-07-26

نمادهای پیشران

امروز نمادهای فارس، تاپیکو و فملی بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند و در مقابل مبین، وغدیر و وکغدیر بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای مارون، خاور و انتخاب بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و صبا، آریا و هرمز بیشترین اثر منفی را بر  شاخص فرابورس  داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز وکغدیر بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان و وسپهر بیشترین تراکنش را داشتند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۴۲ هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۳ هزار و ۷۹۸ میلیارد تومان بود که ۵۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲۹ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۱۳ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان رسید.

صف‌های خرید و فروش بازار

در معاملات سه‌شنبه، ۲۰۲ نماد صف خرید داشتند و ۱۴ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۷۳ درصدی نسبت به روز قبل به هزار و ۵۲۳ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۹۵ درصدی به ۱۱ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

نقشه