روز دوم از مسابقات تکواندو قهرمانی جهان نونهالان با کسب دو مدال نقره و برنز برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان امروز سه شنبه ۷ شهریورماه ۱۴۰۲ در شهر سارایوو بوسنی و هرزگوین پیگیری شد و تیم ملی ایران موفق به کسب دو مدال نقره و برنز شد.

کوثر اوجاقلو در رده قدی ۱۵۶- سانتی متر، کار خود را با برتری  ۲ بر صفر مقابل «گلیسون» از استرالیا آغاز کرد و سسپس «ساروتیک» از بوسنی و هرزگوین را با همین نتیجه شکست داد. درخشش اوجاقلو به این ۲ دیدار محدود نشد و ملی پوش کشورمان در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به ترتیب با نتایج ۲ بر صفر «آیوازیان» از ارمنستان و «مانالو» از آمریکا را از پیش رو برداشت و مقتدرانه گام به دیدار پایانی گذاشت. اوجاقلو در فینال در حالی که راند نخست را ۱۱ بر۵ به حریف واگذار کرده بود، راند دوم  ۱۱ بر۱۰ پیروز شد و در راند سوم در یک مبارزه نزدیک ۱۵ بر۱۱ نتیجه را واگذار کرد و در نهایت در راند شماری ۲ بر یک به حریف کره ای خود باخت و نقره گرفت.

نگار مظفری در رده قدی ۱۶۰- سانتی متر در مرحله نخست «گوئبل کراسبی» از آمریکا را ۲ بر صفر شکست داد و در مرحله یک هشتم نهایی «سیلاس» از فنلاند را با همین نتیجه از پیش رو برداشت. وی در مرحله یک چهارم نهایی در حالی که می توانست با برتری مقابل «الرواشده» از اردن  مدال برنز خود را قطعی کند، هر ۲ راند را به حریف  واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

یاسان جعفری در رده قدی ۱۶۰- سانتی متر،مسابقات خود را با پیروزی ۲ بر صفر مقابل «ریگوتی» از برزیل آغاز کرد و در ادامه و مرحله یک هشتم نهایی، «الشماری»از عربستان سعودی را هم با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو برداشت. جعفری در مرحله یک چهارم نهایی «بناونتو» از آمریکا ۲ بر یک شکست داد و ضمن مسجل کردن کسب مدال برنز خود، پا به دیدار نیمه نهایی گذاشت. وی در نیمه نهایی به مصاف «دونگ گوان لی» از کره جنوبی رفت و با قبول شکست ۲ بر صفر مقابل حریف خود به کسب مدال برنز بسنده کرد.

علی رزمیان در رده قدی ۱۶۴- سانتی متر، در دیدار نخست خود «علی رافت» از لیبی را ۲ بر صفر شکست داد؛ اما در مرحله یک هشتم نهایی نتیجه را ۲ بر صفر به «عیسامدین» از قزاقستان واگذار کرد و از گردونه مسابقات حذف شد.

 محمد ازلگینی در رده قدی ۱۵۶- سانتی متر، در دیدار نخست خود  دو بر صفر نتیجه را به حریف قزاقستانی خود واگذار کرد و حذف شد.

این دوره از مسابقات تا روز پنجشنبه در سارایوو ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *