امام جمعه شهرقدس با بیان اینکه مسوولان و مدیران در محاسبه نفس و نسبت به توفیق خدمت به مردم هر روز حساب و کتاب داشته باشند گفت: عملیات اجرایی فاضلاب شهرقدس پس از سال‌ها مطالبه گری از شهرک شهید عزیزی آغاز شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرقدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک عید بزرگ مبعث اظهار کرد: اصل علم نور است و علم پیش‌برنده جامعه باید در خدمت هدایت و نجات انسان باشد و در جای خود در راستای خداشناسی استفاده شود و راه نجات جامعه بشری امروز برای برگشت از جاهلیت مدرن، پیوستن به بعثت رسول خدا و قرآن است و پذیرش دعوت الهی و رسول موجب حیات طیبه برای انسان است.

وی گفت: فعالان فضای مجازی، سخنرانان، صاحبان تریبون و متولیان امر قرآن لازم است در سه ماه عبادت و بندگی نهضت قرآنی تفسیر و تدبر قرآنی راه اندازی کنند و مساجد، هیئت‌ها، سخنرانی‌ها بر قرآن تاکید داشته تا اخلاق فردی و اجتماعی و امورات کار و زندگی منطبق با قرآن باشد.

خطیب نماز جمعه شهرقدس افزود: مسوولان و مدیران در محاسبه نفس، هر روز حساب و کتاب داشته باشند و توفیق خدمت به مردم را نسبت به روز گذشته مقایسه کنند تا بتوانند ملکه تقوا را در وجود خود پرورش دهند.

وی با تاکید بر موضوع تعلیم و تربیت بیان کرد: با آموزش و تعلیم می توان به تزکیه و تربیت نیز دست یافت و هدف بعثت پیامبر(ص) تعلیم و آموزش برای رسیدن به تربیت اسلامی بوده است و امروز تربیت نسل کودکان و نوجوان بر عهده مسوولان انقلابی است که باید تلاش کنند در کنار دو نهاد خانواده و مدرسه، نوجوانان تمدن ساز بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که برگرفته از قرآن کریم است، تربیت کنند.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به اهمیت دستاوردهای سفر رییس جمهور به قطر، خاطرنشان کرد: آمریکا از جمهوری اسلامی ایران جهت مذاکره دوجانبه تقاضا کرده بود که با مخالفت ریاست جمهوری ایران روبرو شد و باید سه خط قرمز توسط آمریکا پذیرفته شود که این امر نشان دهنده گفتمان مقاومت انقلابی است.

وی در ادامه با بیان اینکه جنگ مورد تایید ایران نیست و توصیه بر گفت‌وگو و دیپلماسی جهت رفع مشکلات است گفت: هر کشوری که وابسته به غرب و آمریکا شده قطعا شکست خواهد خورد و نمونه‌های متعددی در دنیا از این شکست‌ها وجود دارد که آمریکا در زمان بحران و نیاز کشورهای وابسته پشت آنها را خالی کرده و زیر تعهدات خود زده است و لازم است از این جریان فاسد حکام عرب و غرب‌گرایان داخلی عبرت بگیرند.

امام جمعه شهرقدس افزود: مسئله فاضلاب شهرستان قدس بارها در تریبون‌های مختلف مدت‌ها مطالبه‌گری شد و با پیگیری‌های فرمانداری و مجموعه آب و فاضلاب استان و شهرستان این گره باز شد و عملیات اجرایی فاضلاب از محله اسلامی شهرک عزیزی آغاز شد.

حجت الاسلام جوکار تصریح کرد: در ماه پایانی سال و خانه تکانی‌ها باتوجه به کمبود آب تا جایی که می‌شود در شست‌وشوها مراعات کرده و نسبت به صرفه‌جویی و بحران آب کشور توجه داشته باشیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *