وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستیابی موفق ایران به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین با پرتاب ماهواره «نور۲» خبر داد.

 

ه گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب موفق ماهواره «نور۲» با ماهواره بر بومی «قاصد» و همچنین تثبیت آن در لایه لئو خبر داد.

وی در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز با تلاش و مجاهدت جوانان متخصص و انقلابی این سرزمین به دست سبزپوشان سپاه اسلام، ماهواره «نور۲» بر شانه ماهواره بر بومی «قاصد» با موفقیت برای اولین بار در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت و مسیر تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو که دستور رئیس جمهور و مصوب اولین جلسه شورای عالی فضای در دولت مردمی بود هموار شد.

زارع پور گفت: نور۲ که نخستین سیگنال های آن توسط ایستگاه های زمینی با موفقیت دریافت شد، ماهواره سنجشی- شناسایی است که هر ۹۰ دقیقه به دور زمین گردش خواهد کرد و در هر شبانه روز ۱۶ بار از فراز سپهر ایران زمین خواهد گذشت و ماموریتش حداقل ۳ سال ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این موفقیت ارزشمند را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، ریاست جمهور، مردم سرافراز ایران، دانشمندان مجاهد نیروی هوافضای سپاه پاسداران و همه متخصصان و تلاشگران صنعت فضایی کشور تبریک می‌گویم.

زارع پور گفت: به تدریج با تکمیل حلقه‌های دانش ساخت و پرتاب ماهواره به فضل خدا مسیر قرار دادن ماهواره های مورد نیاز کشور در مدارات مختلف زمین را با سرعت خواهیم کرد. آری، دانش اگر در ستاره ثریا باشد ایرانیان آن را به دست خواهند آورد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *