به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس ، در طرح اهدای کتاب ، اهدای دانایی ، تعداد ۵۰ جلد کتاب به مرکز توانبخشی آزادی این شهرستان اهدا شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس ، غلامرضا آبکار با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) از اهدای ۵۰ جلد کتاب به ارزش ۲۰ میلیون ریال به مرکز توانبخشی آزادی این شهرستان خبر داد و گفت : اهدای کتاب ، اهدای دانایی و آگاهی است .

ایشان در ادامه افزود : پس از رایزنی های انجام شده و در راستای ترویج سنت حسنه اهدای کتاب با شعار اهدای کتاب ، اهدای دانایی و با هدف غنی سازی منابع کتابخانه ای ، ۵۰ جلد کتاب در موضوعات مختلفی همچون دینی ، تاریخی ، ادبیات و … به کتابخانه مرکز توانبخشی آزادی شهرستان قدس اهدا شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس ، اجرای این طرح را اقدامی موثر برای احیاء و تقویت سنت حسنه نذر کتاب یا وقف در گردش کتاب و هدیه دادن کتاب به عنوان یک فعالیت فرهنگی دانست و گفت : با دعوت از مردم به این سنت حسنه، که در این طرح «اهدای کتاب ، اهدای دانایی» نام دارد ، تلاش داریم جریانی مطالعاتی با محوریت حوزه خانواده ، کودک و نوجوان ، هم افزایی ظرفیت ها ، انجام تبلیغات موثر، ایجاد زمینه های لازم به جهت پاسخ دادن به دغدغه های فرهنگی مردم ایجاد کنیم.

وی در پایان افزود : با فراهم کردن شرایط مناسب مطالعه برای آحاد مختلف جامعه، به افزایش سرانه مطالعه کمک کنیم؛ چرا که هرچقدر کتاب‌های جدید وارد کتابخانه‌ها شود و کتاب‌ها گردش پیدا کنند و مطالعه شوند، باعث افزایش سرانه مطالعه خواهد شد

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *