رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس با بیان اینکه به دستور مهندس شهلی شهردار محترم و با هدف ایجاد نشاط اجتماعی پس از پیک پاندمی کرونا، احیای فرهنگسراها در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با توجه به فروکش کردن پاندمی کرونا فعالیت‌های فرهنگسراها به روال عادی برمی‌گردد و کارویژه‌هایی در حال انجام است که بزودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، سعید ابریمن به شرکت ۱۰۷ هزار نفر از شهروندان در کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی فرهنگسراها در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: اما به دلیل شیوع کرونا در کشور و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا از اسفند ۹۸ به مدت ۲ سال فرهنگسراها رسماً تعطیل شده بود و مربیان در فضای مجازی فعالیت می‌کردند.

وی افزود: از طرفی در دوره فعلی مدیریت سازمان به دنبال تدوین قراردادهای مربیان بر اساس پارامترهای جدید از طریق اداره حقوقی و امور قراردادهای شهرداری هستیم تا با رفع نواقص گذشته، بتوانیم برنامه‌های فرهنگی و دوره‌های آموزشی را به شکل مطلوب‌تری در فرهنگسراها برگزار کنیم.

ابریمن تصریح کرد: در دو سال گذشته این دو عامل باعث کاهش فعالیت فرهنگسراها نسبت به سال ۹۸ شد، هرچند در چند ماه اخیر برنامه‌ها و همایش‌های مختلفی برگزار شده است، به عنوان مثال در ماه رمضان برنامه‌های مذهبی مختلفی برگزار شد.

وی در تشریح اقدامات انجام شده یا در دست اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس بیان داشت: خانه هلال با همکاری جمعیت هلال احمر در فرهنگسرای استقلال بزودی افتتاح خواهد شد. همچنین دفتر ازدواج آسان از پنجشنبه این هفته در خانه جوان مستقر شده و آغاز به کار خواهد کرد. طرح تحفیظ فاطمی از جمله برنامه‌های مهم سازمان است که در راستای فعالیت‌های قرآنی در دارالقرآن دنبال می‌شود. همچنین موزه شهدا همکاری گسترده‌ای با یادمان شهدای گمنام و بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند. استقرار حوزه هنری در شهرقدس نیز از اقدامات مهمی بوده که به ارتقای سطح فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهر کمک خواهد کرد.

ابریمن خاطرنشان کرد: به دستور شهردار محترم، سازمان فرهنگی از خدمت‌رسانی به شهروندان در ساعات شب نیز غافل نبوده و در همین راستا می‌توان به فعالیت سالن مطالعه باقرالعلوم هر روز تا ساعت ۲۳ شب و برپایی تئاتر کمدی در اردیبهشت‌ماه جاری اشاره کرد.

 

پایان خبر./

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *