مهندس سعید شهلی شهردار قدس گفت: مدیریت شهری قدس تکمیل پروژه تقاطع غیرهمسطح کمربندی چیتگر و بلوار زیتون را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم اجرایی با هدف کاهش بار ترافیکی ورودی شهر در میدان شهید سلیمانی و تسهیل مسیر دسترسی به مرکز شهر، پیگیری خواهد کرد.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مهندس شهلی اظهار داشت: با توجه به اینکه کمربندی چیتگر به عنوان یکی از شریان‌های پیرامونی شهرقدس بار ترافیکی سنگینی را به دلیل تردد خودروهای عبوری به سمت غرب استان متحمل می‌شود، شاهد ترافیک سنگین در ورودی‌ اصلی شهرقدس در ابتدای بلوار شهید کلهر هستیم که با هدف رفع این مشکل، تکمیل پروژه تقاطع بلوار حجاب (زیتون) در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تکمیل این پروژه ضمن صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف سوخت، تاثیر بسزایی در تسهیل مسیر دسترسی به مرکز شهر، همچنین کاهش زمان سفر و میزان انتشار آلاینده‌ها و خسارات ناشی از آن خواهد داشت.

شهردار قدس خاطرنشان کرد: در این پروژه، ورودی کمربندی چیتگر از سمت تهران به سمت بلوار حجاب بازگشایی شده و زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

مهندس شهلی با بیان اینکه ساماندهی گره‌های ترافیکی با ایجاد تقاطع‌های غیرهمسطح از هدف‌گذاری‌های دارای اولویت مدیریت شهری قدس است، تصریح کرد: در همین راستا چند طرح مطالعاتی در حال انجام است که می‌توان به تقاطع قدس در بلوار انقلاب اسلامی و ورودی سرخه‌حصار اشاره کرد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *