آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان با حضور فرماندار قدس، امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و دیگر مسئولین در سالن همایش باقرالعلوم (ع) برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، وحید گلی‌کانی در آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان با اشاره به الگوپذیری از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: ۱۷ مردادماه (روز خبرنگار) مصادف با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بود و نقش معنوی این ایام، الگوپذیری برای جامعه خبرنگاری است به طوری که اگر در قیام خونین عاشورا حضرت زینب(س) نبود، کربلا در کربلا می‌ماند.

وی افزود: حضرت زینب (س)  بدون هیچ تجهیزات رسانه‌ای در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی فعالیت کرد به طوری که بعد از گذشته ۱۴ قرن شاهد اشاعه آن هستیم و به فرموده حضرت امام رضوان الله؛ ایام محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌داشته است.

 فرماندار شهرستان قدس گفت: افرادی که در حوزه بیان واقعیت‌ها فعالیت می‌کنند باید ابعاد مختلف، اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی را در بخش‌ها و عرصه‌ها با محوریت ولایت فقیه اطلاع‌رسانی کنند چراکه اطلاع‌رسانی فعالیت‌های نظام در حوزه فرهنگسازی نسل‌های آینده نقش دارد.

 مقام عالی دولت در شهرستان قدس در رابطه با اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت ادامه داد: ما وارث جریانات ۸ سال دفاع مقدس هستیم که اگر مستندسازی‌های لازم در آن زمان صورت نمی‌گرفت قطعا در حال حاضر شاهد اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های جوان نبودیم.

گلی‌کانی عنوان کرد: نقش خبرنگاران در الگوپذیری از فرهنگ عاشورایی در نظام جمهوری اسلامی گسترده‌تر است چراکه باید توسط این قشر پرتلاش، نفوذ رسانه‌های معاند  وضد دین کشورهای غربی کم‌رنگ‌تر شود که با پرداختن به رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس و به خصوص رزمندگان مدافع حرم میسر می‌شود.

فرماندار شهرستان قدس افزود: مدیریت درست سردار همدانی در فتنه سال ۸۸ در برخورد با فتنه موفقیت‌آمیز بود و عقده‌های گذشته منجر با بازنشر ادبیات داعش و جریانات تکفیری داخلی شده است که در این راستا رسانه‌ها در مقابل جوانان و نوجوانانی که هنوز سال ۸۸ را واکاوی نکرده‌اند نقش دارند.

وی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر خبرنگار شهید هادی حسینی سنگری گفت: مسئولین در کنار خبرنگارها هستند، خبرنگارانی که در شهرستان نمود آن شهید خبرنگار هادی حسینی سنگری است که یاد و نام آن را گرامی می‌داریم، همچنین پیشکسوتانی که در حوزه خبر این شهرستان در  زمان گذشته فعالیت می‌کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه جهاد تبیین به معنای انتشار فعالیت‌های مسئولین به مردم است ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرائی می‌بایست در راستای بیان فعالیت‌های خود با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها فعالیت کنند چراکه جهاد تبیین به معنای انتشار فعالیت‌های مسئولین به مردم است.

مقام عالی دولت در شهرستان قدس ادامه داد: در حوزه‌های مختلف به منظور گسترش زیرساخت‌ها هدف‌گذاری‌های لازم انجام شده است و به دنبال استفاده از ظرفیت رسانه‌های در راستای اطلاع به شهروندان به منظور جایزگزینی بلاتکلفی به سمت امیدواری هستیم.

گلی‌کانی درخصوص فعالیت‌ در راستای حضور پر‌رنگ‌تر خبرنگاران در شهرستان اظهار داشت: اداره ارشاد اسلامی می‌بایست در راستای تقویت شناسنامه حوزه رسانه فعالیت کند و باید نقش خبرنگارها در شهرستان مبسوط تر از گذشته باشد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم مسئولین و خبرنگاران با حضور در گلزار شهدای این شهرستان با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *