قدس- معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: برخورد بااراذل و اوباش و برهم زنندگان آسایش مردم عبرت آموز باشد.

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، حاجی رضا شاکرمی پیش از ظهر چهارشنبه حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان شهر قدس گفت: سوق دادن مردم به صلح و سازش طبق فرمایشات اسلامی باید اولویت قضات باشد.

وی ترویج صلح و سازش را نیز امری مهم خواند و ادامه داد: وقتی صلح و سازش در میان باشد، دعواها خود به خود حل می‌شود.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: شوراهای حل اختلاف تلاش برای صلح، سازش و بخشش را تقویت کنند، یکی از وظایف حاکمان اجرای صلح و سازش است، توسعه و آبادانی و تلاش برای
احیای حقوق عامه از وظایف قوه قضائیه است و دادستانی باید حقوقی که از مردم به جا مانده زنده کند.

شاکرمی گفت: دستگاه قضا باید با همکاری سایر دستگاه‌ها تلاش کند، تا حق مردم مثل آموزش، حفاظت از محیط زیست، رفع تصرف اراضی، حاشیه نشینی و… را از طریق برخورد با متجاوزین به حقوق و آبروی مردم احیا کند.

وی گفت: باید با اراذل و اوباشی که قصد دارند، آرامش و امنیت مردم را خدشه دار کنند، با قدرت و عبرت آموز برخورد شود و احکام جرایم خشن را سخت گرفت، این افراد باید در زندان بمانند تا مردم آسایش داشته باشند.

این مسئول قضائی استان تهران از دستگاه‌های قضائی خواست با مردم در ارتباط بوده و مشکلات را ببینند، تا بتوانند، رأی صحیح و عادلانه صادر کنند.

بر اساس این گزارش در این مراسم از زحمات کریم ولی پور قدردانی و حسن جلال زاده به دادستان جدید عمومی و انقلاب قدس معرفی شد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *