رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان قدس از تجهیز ۱۰ شرکت صنعتی به سیستم تصفیه فاضلاب خبر داد و گفت: از ورود فاضلاب به چاه و نفوذ به آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌شود و آب خروجی را می‌توان برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرقدس، رضا شایسته عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ سلامت محیط‌زیست اظهار داشت: ایستگاه سنجش آلودگی هوا در هفته محیط‌زیست پس از چند سال پیگیری افتتاح و نصب نمایشگر کیفیت آلودگی هوا در سطح شهر با کمک شهرداری در مرحله بعد انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی سیستم تصفیه فاضلاب آرامستان بهشت فاطمه (س) یکی از معضلات زیست محیطی منطقه برطرف خواهد شد افزود: بسیاری از آرامستان‌های کشور به این سیستم مجهز نیستند و با تجهیز به این سیستم بار آلایندگی بالایی کاسته می‌شود.

رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان قدس به وضعیت کم‌آبی و اهمیت به تصفیه فاضلاب واحدها اشاره کرد و گفت: توجه به آب یکی از مهمترین خطوط قرمز محیط‌زیست است و طی یک سال گذشته ۱۰ شرکت صنعتی مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب شدند و از ورود فاضلاب به چاه و نفوذ به آب‌های زیرزمینی جلوگیری به عمل آمد و این شرکت‌ها می‌توانند از پساب خروجی در آبیاری فضای سبز و مصرف بهینه استفاده کنند و تا پایان سال نیز تعداد دیگری از شرکت‌ها به این سیستم مجهز خواهند شد.

شایسته در زمینه پسماند واحدهای صنعتی ابراز داشت: این مواد توسط واحدها در سامانه ثبت شده و در حضور کارشناس محیط‌زیست پسماند بارگیری و به محل مجاز منتقل می‌شود و طی این مدت تخلفی در پسماند صنعتی نداشتیم.

وی در ارتباط با ساماندهی سگ‌های ولگرد اظهار داشت: مرکزی جهت نگهداری سگ‌های بلاصاحب در شهرستان وجود ندارد و با پیگیری‌های شهرداری باید این مشکل برطرف شود.

شایسته تصریح کرد: تا حد امکان سعی می‌کنیم با واحدها از ابزار تعطیلی و پلمپ استفاده نکنیم و با فاکتورهایی مانند نامه‌نگاری، مهلت دادن، مالیات بر ارزش‌افزوده از آلایندگی استفاده کنیم و در صورت لزوم پلمپ انجام شود.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان قدس در پایان با اشاره به بوی آلاینده برخی شرکت‌ها و اینکه در دنیا استانداردی برای اندازه‌گیری بو وجود ندارد، در ارتباط با پساب خروجی شرکت نفت پارس خاطرنشان کرد: فاضلاب این شرکت مشکل ندارند و بخشی از فاضلاب تصفیه شده آن در اختیار شهرداری قدس جهت آبیاری فضای سبز قرار گرفته و مازاد آن به کانال وارد می‌شود و درخواست شده که این مازاد طی تفاهم‌نامه‌ای به شهرداری‌های مناطق ۲۱ و ۲۲ و شهریار و ملارد اختصاص یابد.

انتهای پیام/ن

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *