سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قدس با بیان اینکه تا پایان سال ۲ هزار نفر از ۴ هزار نفر برنامه ریزی شده، باید جذب بازار کار شوند گفت: جهت جذب ۵۰ درصد باقی مانده لازم است دوره های مهارت ورزی و فنی برگزار شود تا شاغلین از مهارت کافی برخوردار باشند.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبرستون از شهرقدس، سوسن شیری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قدس امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ طبق برنامه ۴ هزار نفر جهت اشتغال می بایست به واحدها معرفی شده تا مشغول به کار شوند که تاکنون ۲ هزار نفر در سامانه رصد ثبت شده اند که لازم است ۵۰ درصد باقی مانده نیز جذب شوند و این امر نیازمند تعامل با اداراتی مانند کمیته امداد(ره)، بهزیستی و صمت است.

وی افزود: در دوران کرونا کانون های شورای اسلامی کار و انجمن های صنفی کارگری انتخابات برگزار نکردند که قرار است در ماه های آینده بارسیدگی به این موضوع انتخابات برگزار شود.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قدس با اشاره به بازرسی از کار گفت: نسبت به سال گذشته میزان بازرسی ها ۱۵ درصد رشد داشته و در خصوص اشتغال به کار اتباع خارجی که پروانه کسب ندارند نیز پیگیری ها انجام می شود.

وی ادامه داد: ۵۰ هزار نفر نیروی کار بیمه شده وجود دارد و با توجه به اینکه واحدهای قطعه سازی در سطح شهرستان زیاد است با آموزش مهارت های فنی مانند جوشکاری و برشکاری می توان میزان اشتغال را افزایش داد اما مراجعه کنندگان جهت اشتغال بیشتر به کار سرایداری و نگهبانی تمایل دارند و در این زمینه با محدودیت های سنی مواجه هستیم.

شیری با اشاره به اینکه جذب نیروهای فنی باید با مهارت ورزی همراه باشد گفت: برای اشتغال به کار ۲هزار نفر دیگر تا پایان سال، باید دوره های فنی و حرفه ای برگزار شود تا شاغلین آموزش های لازم را فراگیرند و از مهارت کافی برخوردار شوند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: سیده طیبه عزتی

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.