رئیس اداره اوقاف شهرستان قدس با اشاره به اینکه برخی املاک ۲ سند مالکیتی دارند، گفت: درآمد اوقاف را نمی‌توان اعلام کرد و به اداره تحقیق سازمان و اداره‌کل استان ارائه می‌شود و نیاز نیست مردم از آن مطلع باشند.

 

 

 

بابک پورعارفی رییس اداره اوقاف شهرستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرقدس اظهار کرد: تمامی اقدامات اوقاف زیر نظر قوانین و مقررات و در راستای نیات موقوفات انجام می شود و اداراه اوقاف متصدی امور براساس وقف نامه است.

وی گفت: موقوفات شهرقدس به نام مصطفی قلی خان میرشکار است که از ۶ دانگ آن ۵ دانگ وقف خاص و ۱ دانگ وقف عام جهت روضه خانی بوده و تصدی آن با اداره است و کسی حق دخالت ندارد و اوقاف موظف است براساس وقف نامه برای موقوفات درآمدزایی کند.

رییس اداره اوقاف شهرستان قدس در ارتباط با طرح تبدیل به احسن اسناد مالکیتی افزود: این طرح هرسال تمدید شده و در حال انجام است و طی مدت حدود یک سال تعداد ۲۳۰ سند رسیدگی و صادر شد و قیمت ها براساس مصوبه سازمان بوده و برای ملک تجاری به مکان و ارزش ملک بستگی داشته و از یک میلیون شروع می شود و پیگیر هستیم  تفویض اختیار این مسئله از سازمان به اداره داده شود.

پورعارفی با اشاره به اینکه طی ۵ ماه گذشته تعداد هزار و ۱۲۶ سند در زمینه های نقل و انتقال تنظیم شد گفت: برنامه های فرهنگی و مذهبی متعددی طبق دستورالعمل عمدتا در امامزاده حضرتین(ع) برگزار می شود و در دهه اول ماه محرم مراسم سخنرانی، نماز جماعت، عزاداری همراه با توزیع ۲۲ هزار پرس غذا با مبلغی حدود یک میلیارد تومان انجام شد و این اقدامات با درآمد ناچیز و دریافت وام از سازمان جهت پرداخت بدهی ها صورت گرفت.

وی درخصوص محدوده اوقاف شهرستان افزود: اطلاع داشتن از محدوده وقفی مسائل شخصی است و ما مدافع حقوق وقف هستیم.

پورعارفی در ارتباط با درآمد اوقاف و هزینه کرد آن در خارج از شهرستان گفت: سرمایه گذاری در قالب خرید یا ساختن در هرجایی انجام شود درآمد آن به شهر باز می گردد و برای شهرستان ملزم هستیم نیت واقف را انجام دهیم که آن مجلس عزاداری است و برای توسعه وقف سرمایه گذاری می شود تا مردم از خدمات بیشتر بهره مند شوند و وقتی خارج از شهرستان سرمایه گذاری می شود براساس صلاح سازمان اوقاف است.

 وی در ارتباط با پروژه ساخت درمانگاه افزود: درمانگاهی در بلوار دانش آموز حدود ۵ سالی است که از محل موقوفه اقدام به احداث شده و تاکنون حدود ۱۸ میلیارد تومان پرداخت شده است.

رییس اداره اوقاف شهرستان قدس ادامه داد: درآمد اوقاف را نمی توان اعلام کرد و به اداره تحقیق سازمان و استان ارائه می شود و نیاز نیست مردم از آن مطلع باشند و این میزان هر ماه و هر هفته متناوب است.

وی در خصوص املاکی که دارای دوسند مالکیتی هستند گفت: از گذشته تاکنون با داشتن صلح قطعی معاملات انجام شده و از قبل سندهای صلح جعلی صادر شده و ممکن است اوقاف به اشتباه برای دو سند صلح قطعی، یک سند مالکیتی داده باشند.

پورعارفی ادامه داد: اوقاف از لحاظ فرهنگی بودجه ای نداشته و صرفا در جهت توسعه وقف سرمایه گذاری می کند.

وی در ارتباط با پروژه عمرانی در باغ وقفی ابتدای خیابان خاکسار گفت: این پاساژ به صورت مشارکتی سرمایه گذاری شده و سازنده نیمه کاره آن را رها و متوقف کرده است و پیگیر مسائل حقوقی و تخلفاتی مانند واگذاری چند باب مغازه سرقفلی که انجام داده، هستیم.

انتهای پیام/ ۶۷۰۷۵

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *