دیجیاتو نوشت: برابوس ۶۰۰ شاهکار یک پروژه هیجان انگیز بر مبنای مرسدس مایباخ S۵۸۰ ۴Matic است

 

 

 

برابوس که روزهای شلوغی را سپری می‌کند، از یک پروژه جدید دیگر بر مبنای مرسدس مایباخ S کلاس رونمایی کرد. این پروژه باشکوه «۶۰۰ شاهکار» نام دارد و بر مبنای نسخه S۵۸۰ ۴Matic توسعه پیدا کرده است. با این پروژه جذاب و هیجان‌انگیز، برابوس اولین شرکت تیونینگ دنیاست که به ارتقای مرسدس مایباخ S کلاس می‌پردازد.

تغییرات جزئی ظاهری در برابوس ۶۰۰ شاهکار

به منظور حفظ وقار و متانت این سدان پرچمدار، برابوس از اعمال تغییرات ظاهری گسترده اجنتناب نموده و به آرایش خفیف در ۶۰۰ شاهکار بسنده کرده است. به رسم دیرینه این تیونر پرآوازه، در پروژه جدید نیز شاهد استفاده گسترده از فیبرکربن در جای جای بدنه هستیم. قطعات کرومی هم حالا مات شده‌اند و خبری از آن زرق و برق نسخه استاندارد در برابوس ۶۰۰ شاهکار نیست.

برابوس تاکید می‌کند تغییرات ظاهری ۶۰۰ شاهکار فقط جنبه تزئینی ندارند، بلکه باعث ارتقای ایرودینامیک و بهبود عملکرد خودرو می‌شوند. برای مثال مهندسان اسپویلر جلو را ساعت‌ها در تونل باد تست کرده‌اند تا پایداری خودرو در سرعت‌های بالا افزایش پیدا کند. همچنین این اسپویلر نقشی کلیدی در انتقال جریان هوا به سمت رادیاتورها و ترمز چرخ‌های جلو دارد.

تصاویر | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ لوکس‌ترین و زیباترین لیموزین

برابوس ۶۰۰ شاهکار در نمای عقب یک دیفیوزر حجیم دارد. این دیفیوزر فیبرکربنی است و دو خروجی اگزوز بزرگ از دو طرف آن بیرون زده‌اند. سدان اشرافی و اسپرت ژرمن‌ها حالا روی رینگ‌های اختصاصی برابوس حرکت می‌کند. این رینگ‌های ۲۲ اینچی یک تکه هستند و جلوه خاصی به ۶۰۰ شاهکار بخشیده‌اند.

تایرهای برابوس ۶۰۰ شاهکار ساخت شرکت معروف پیرلی و از سری P Zero هستند. ابعاد این تایرها در جلو و عقب به ترتیب برابر با ۲۶۵/۳۵ ZR۲۲ و ۳۰۵/۳۰ ZR۲۲ است. به موازات تغییر رینگ و تایر، مهندسان تیونر آلمانی ارتفاع خودرو را نیز به اندازه ۲۰ میلیمتر کاهش داده‌اند.

استخراج ۶۰۰ اسب بخار قدرت از موتور V۸

به لطف بازنگری‌های مهندسان برابوس، موتور ۴ لیتری V۸ و توئین توربوی مرسدس اینک توانایی تولید ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. با اتکا به این موتور قدرتمند، برابوس ۶۰۰ شاهکار قادر است در عرض ۴.۵ ثانیه سرعت خود را به صد کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت این لیموزین اشرافی به علت وجود محدودکننده الکترونیکی از ۱۵۵ مایل یا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت فراتر نمی‌رود.

کابینی برای خاص‌پسندان

برخلاف نمای بیرونی، در داخل کابین دامنه تغییرات بسیار وسیع‌ است. برابوس برای پدید آوردن فضایی خاص، تقریبا پوشش تمامی قسمت‌ها را با چرم فیروزه‌ای تعویض کرده است. این رنگ استثنایی در پوشش سقف و زیرپایی‌ها نیز به چشم می‌خورد. با دقت بیشتر می‌توان به استفاده سخاوتمندانه از تزئینات فیبرکربنی در فضای داخلی هم پی برد. بد نیست بدانید پدال‌های ۶۰۰ شاهکار دارای پوشش فیبرکربنی هستند.

تصاویر | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ لوکس‌ترین و زیباترین لیموزین

چنانچه ترکیب رنگ و تزئینات برابوس ۶۰۰ شاهکار موجود در این مطلب مطابق میل فردی نباشد، وی می‌تواند هر رنگ دلخواه را سفارش دهد. البته به شرط پرداخت مبلغ مورد انتظار برابوس که فعلا اطلاعاتی از آن در دست نیست.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *