بیش از ۴۳۰۰۰ گونه مختلف عنکبوت در زمین پرسه می‌زنند.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حشرات هشت پا از نظر اندازه و شکل متفاوت هستند و بر اساس رکوردهای جهانی گینس، کوچکترین عنکبوت های جهان از خانواده Symphytognathidae می آیند. عنکبوت های این خانواده می توانند تنها دو سانتی‌متر باشند. کوچکترین عنکبوت Patu digua با ۰.۰۱۴ اینچ ثبت شده است، در حالی که عنکبوت خزه ساموایی می تواند به اندازه ۰.۰۱۱ اینچ طول داشته باشد.

اما طرف مقابل این طیف چطور؟ عنکبوت ها چقدر می توانند بزرگ شوند؟

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافیک، بزرگترین عنکبوت جهان Theraphosa blondi است که معمولاً به عنوان پرنده خوار جالوت شناخته می شود. طول این رتیل می تواند تا ۳۰ سانتی‌متر برسد و وزن آن به ۶ اونس برسد. رکوردهای جهانی گینس می گوید: این اندازه به اندازه ای بزرگ است که یک بشقاب شام را بپوشاند.

نشنال جئوگرافیک می گوید که پرنده خوار جالوت به دلیل حکاکی قرن هجدهم از یک رتیل در حال خوردن مرغ مگس خوار، این نام مستعار را به خود اختصاص داده است. در حقیقت، این عنکبوت ها به ندرت پرندگان را می خورند و بیشتر از بندپایان استفاده می کنند.

بر خلاف عنکبوت های دیگر، پرنده خواران جالوت تار نمی‌اندازند. نشنال جئوگرافیک می‌گوید، در عوض، این عنکبوت‌ها ابریشم تولید می‌کنند و از آن برای پوشاندن لانه‌هایی که در زیر کف جنگل می‌سازند، استفاده می‌کنند.

پرنده خواران جالوت سمی هستند، اما به اندازه ای نیستند که برای انسان سمی باشند. به گزارش نشنال جئوگرافیک، اگر انسان توسط یک پرنده خوار جالوت گاز گرفته شود، نیش آن شبیه نیش زنبور است و تقریباً هرگز نیازی به مراقبت پزشکی ندارد.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *