نود و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس ۱۳ اسفنددر دفتر امام جمعه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس؛ نود و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس (دوازدهمین نشست در سال ۱۴۰۱ ) شنبه ۱۳  اسفند با حضور اکثریت اعضا و با ۵ دستور در دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

در این نشست ابتدا از کتاب ” سارا و دایی سهیل ” نوشته ی نویسنده کودک ” سارا نوری ” رونمایی بعمل آمد و از نویسنده آن تقدیر شد و سپس از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس به پاس تلاش یکساله و حضور در نشست های شورا با اهدای لوح توسط هیئت رئیسه ، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و اعیاد شعبانیه با قرائت دستور جلسه و مصوبات نشست قبل، از اعضای شورا خواستند که گزارش اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات را ارائه نمایند. اعضای حاضر در نشست نیز اقدام و پیشنهادهای خود را اعلام و ارائه نمودند.

سپس حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی ، ضمن خیر مقدم و تبریک تولد حضرت علی اکبر (ع) ، روز نوجوان و همچنین اعیاد شعبانیه ، از اعضای شورا بابت شرکت مجدانه و مسئولانه در نشست های سال ۱۴۰۱ تشکر نموده و در ادامه با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان اظهار داشت: “ماه مبارک رمضان امسال قطعاًَ به دو دلیل پساکرونا و پسافتنه متفاوت از سال های گذشته خواهد بود. در سالهای قبل به علت درگیر بودن با کرونا ، برنامه های آنچنانی برای ماه مبارک رمضان نداشتیم. اما امسال انشاالله با فراغت بال بیشتر و با نگاه وسیعتری برنامه ریزی خواهیم داشت”.

امام جمعه شهرستان قدس در بحث فتنه عنوان داشت: فتنه چهارشنبه سوری قطعاً و یقیناً یکی از قطعات جنگ ترکیبی دشمن است همچنین ماه مبارک رمضان هم یکی دیگر از آن قطعات است. یعنی امسال در ماه مبارک رمضان در خصوص کشف حجاب و تظاهر به روزه خواری ، دشمن برنامه ریزی کرده و این نگران کننده است پس باید از الان برنامه ریزی کنیم. وی اظهار داشت هیچ کدام از اغذیه فروش ها ، رستوران ها و … حق ندارند در ماه مبارک رمضان ، بصورت علنی ارائه خدمات بدهند. اینها باید ضمن ساماندهی، کشیک و پرده ی استتار داشته باشند و اداره ی صمت و اصناف بر آنها نظارت کنند. همچنین در مدارس ، دانشگاهها ، بانک ها و ادارات هم نظارت کافی به بوفه ها باشد.

وی در خصوص کنترل و نظارت بر بازار نیز ابراز داشت : اگر سه موضوع اقتصاد ، ادارات و اعتقاد حل بشود ، همه امورات و مشکلات حل خواهد شد. اعتقادات مردم وقتی درست می شود که ادارات و اقتصاد درست شود.

گلی کانی فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی هم با اشاره به موضوعات روزه خواری، حجاب و عفاف و … مطالبی را عنوان داشت که اصناف باید از همین الان در خصوص جلوگیری از تظاهر به روزه خواری در بستنی فروش ها ، اغذیه فروشی ها ، حلیم فروش ها و … برنامه ریزی داشته باشند و در سطح شهر هم اطلاع رسانی شود. وی در خصوص برنامه های فرهنگی ۱۴۰۲ ادارات تاکید داشت: که ادارات باید برای برنامه های سال ۱۴۰۲ سرانه فرهنگی خود را از طریق اداره کل متبوع در استان مطالبه کنند. در پایان نشست، مصوباتی به تایید و تصویب اعضا رسید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *