همانطور که وعده داده شده بود، برای تعدادی از جاماندگان ثبت‌نام طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی که به دلایل مختلف از جمله عدم به‌موقع ارسال اسامی افراد حائز شرایط توسط بانک‌ها، نتوانسته‌اند طی چهار روز موعد ثبت‌نام پیش از سال، ثبت‌ درخواست خودرویی خود را انجام دهند، سایت سامانه یکپارچه مجدد از امروز (دوشنبه هفتم فروردین ماه) بازگشایی شد.

 

 

 

به گزارش ایسنا، تا فردا (هشتم فروردین) این امکان فراهم است که افراد دارای حساب وکالتی به‌نام سازمان حمایت که وجه ۱۰۰ میلیون تومان را در حساب مذکور مسدود کرده‌اند، بتوانند ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

طی تماس‌های بسیار با این خبرگزاری و وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شد که برخی متقاضیان حائز همه شرایط ثبت‌نام در طرح عرضه یکپارچه خودروهای داخلی که در بازه ۲۰ لغایت ۲۳ اسفند ماه، حساب وکالتی به‌نام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعریف و ۱۰۰ میلیون تومان هم واریز و در این حساب مسدود کرده بودند، در موعد مقرر تعیین شده برای ثبت‌نام خودرو (۲۶ لغایت ۲۹ اسفند ماه)، موفق به ثبت‌ درخواست خودرویی خود نشدند.

این افراد در موعد ثبت‌نام با خطاهایی همچون عدم یافتن حساب وکالتی، ترافیک سنگین ناشی از مراجعه بسیار به سامانه، عدم تطابق کدملی با شماره تلفن همراه و… روبرو شده‌ بودند. ضمن اینکه طبق اعلام وزارت صمت تعداد بسیاری هم که موفق به ثبت‌نام نشدند از این جهت بوده که بانک‌ها در موعد مقرر اسامی افراد حائز شرایط را به‌موقع به سامانه ارسال نکردند.

براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت که مجدداً بازه‌ زمانی برای افراد حائز همه شرایط در نظر گیرد تا این افراد هم بتوانند ثبت‌نام خود را نهایی کنند؛ بدین ترتیب همانطور که وعده داده شوه بود، سایت سامانه از امروز دوشنبه (هفتم فروردین ماه) باز شده و به مدت دو روز (تا سه‌شنبه هشتم فروردین) فعال خواهد بود تا جاماندگان بتوانند درخواست خود برای خودروی مورد نظر را ثبت کنند.

بنابراین جاماندگان ثبت‌نام دارای شرایط، می‌توانند طی امروز و فردا (هفتم و هشتم فروردین) به سایت سامانه به آدرس esalecar.ir مراجعه و برای ثبت درخواست خودروی مورد نظر اقدام کنند.

ثبت‌نام جاماندگان طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی آغاز شد

بلافاصله پس از پایان ثبت‌نام، علاوه براینکه اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود، با توجه به برنامه تولید، نسبت به زمانبندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام خواهد شد. این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و طی این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب وکالتی خریدار باقی بماند.

گفتنی است که تعداد بسیاری از متقاضیان بخاطر اشتباه در امر حساب وکالتی کردن حساب‌ها به نام (به نفع) سازمان حمایت، از ثبت‌نام در موعد مقرر باز ماندند. این افراد با توجه به نزدیکی زمان ثبت‌نام اولیه (تعریف حساب وکالتی و واریز وجه) با طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو به مناسب نیمه شعبان و البته اینکه اعلام شد که متقاضیان می‌توانند با یک حساب وکالتی به شرط موجودی برای دو طرح (٢٣٠ میلیون تومان) و به‌ نفع سازمان حمایت کردن حساب وکالتی خود، در این طرح شرکت کنند، برخی متقاضیان باز هم علیرغم همه اطلاع‌رسانی‌ها اشتباه کرده و حساب خود را به نفع سازمان حمایت نکردند و تصور کردند که همان حساب وکالتی به نفع ایران‌خودرو کفایت می‌کند، اما این افراد از لیست واجدان شرایط حذف شده و نتوانستند به مرحله دوم دسترسی پیدا کنند.

همچنین در اواخر بهار امسال نیز فرصتی دیگر در نظر گرفته شده است تا افرادی که نتوانستند در طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کنند، بتوانند یکبار دیگر شانس خود را برای خودروهایی که در این دوره اول عرضه خودروها، اما تقاضای بالایی نداشتند، امتحان کنند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *