روح‌انگیز یوسفی، عضو شورای اسلامی شهرقدس ضمن تقدیر از زحمات کارکنان مجموعه شهرداری در سال گذشته، بر رعایت انضباط مالی و حرکت در مسیر پیش‌بینی شده بودجه مصوب شهرداری در سال ۱۴۰۱ از سوی مدیران و مسئولین حوزه مالی شهرداری تاکید کرد.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر با هدف واگذاری امور شهرها به مردم و اجرای قانون اساسی تشکیل شده و یکی از مهم‌ترین وظایف قانونی شورای اسلامی شهر در ارتباط با شهرداری نظارت بر حسن اداره و حفظ سرمایه و دارایی‌های نقدی، جنسی و اموال منقول و غیرمنقول شهرداری و همچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه آنهاست.

وی‌ افزود: عدم‌ تایید تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری، عدم نظارت کافی و انحراف عملکرد بودجه‌ای شهرداری بویژه در ۶ ماه نخست سال گذشته که منجر به ارائه لایحه اصلاح بودجه ۱۴۰۰، ساعت‌ها اتلاف وقت جلسات شورا و حذف بیش از ۵۰ عنوان و ردیف پروژه عمرانی پیش‌بینی شده در بودجه سال ۱۴۰۰ شد را از نقاط ضعف در عملکرد مالی شهرداری در سال گذشته دانست.

یوسفی عنوان کرد: در سال جدید برای پیشگیری از انحرافات بودجه‌ای ضمن نظارت مستمر، پیشنهاد تشکیل «کمیته محاسبات» ذیل کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر که می‌تواند نظارت جاری بر نحوه عملکرد بودجه  را افزایش دهد را به هیات رئیسه شورا ارائه خواهیم کرد.

وی در پایان با تاکید بر تکالیف قانونی شهرداری در ماده ۷۱ که شهرداری را موظف نموده در پایان هر ۶ ماه گزارش درآمدها و هزینه‌های خود را پس از تایید شورای شهر منتشر نماید، اظهار داشت: شهرداری باید در سال جدید گزارشات درآمد هزینه خود را بصورت کامل و دارای عمق لازم برای دستیابی به تحلیل از سوی اعضای شورا و مطالبه‌گران ارائه و منتشر نماید.

 

پایان خبر./

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *