سومین جلسه رئیس‌کل بانک مرکزی با اساتید اقتصادی در محوریت رمزپول بانک مرکزی برگزار شد. در این جلسه، دکتر صالح‌آبادی از اجرایی شدن این طرح در ماه‌های آینده به صورت آزمایشی خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، علی صالح‌آبادی از نکات مطرح شده توسط صاحب نظران اقتصادی استقبال کرد و گفت:

موضوع رمزپول بانک مرکزی، از مدت‌ها قبل در نهاد سیاست‌گذار پولی و بانکی مطرح بوده است؛ در این دوره افرادی متشکل از کارشناسان اقتصادی، فنی و نشر اسکناس، این مسئله را به صورت آزمایشی تا مرحله اجرا انجام دادند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت:

اولویت بانک مرکزی در این مقطع، اصلاح نظام بانکی در اضلاع سه گانه است؛ اما موضوعات مهمی که در جهان مطرح است نیز از جمله رمزپول ملی، از دید بانک مرکزی دور نمانده و در این خصوص اقدامات مهمی انجام شده. بدین صورت در ماه‌های آینده شاهد اجرای آزمایشی این طرح در برخی مناطق از کشور خواهیم بود.

رئیس شورای پول و اعتبار، با تاکید بر فرهنگ‌سازی و آموزش در این زمینه تصریح کرد:

در کنار عملیاتی شدن این طرح به صورت آزمایشی، حتماً باید آموزش‌ها و فرهنگ‌سازی های لازم در این زمینه توسط کارشناسان انجام شود.

‌رئیس کل بانک مرکزی از آزمایشی بودن این طرح در بازه ۶ ماهه خبر داد و گفت:

بعد از این بازه زمانی و آسیب‌شناسی موضوع، گزارش طرح در اختیار صاحب‌نظران اقتصادی و بانکی قرار می‌گیرد تا از نظرات فرهیختگان این حوزه بهره‌مند شویم.

در این جلسه همچنین صاحب‌نظران اقتصادی با بحث و بررسی موضوع رمز پول ملی بانک مرکزی، به ارائه راهکارهای پیشنهادی برای اجرای موفق‌تر این طرح پرداختند و کارشناسان بانک مرکزی نیز به سوالات و ابهامات پاسخ دادند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *