رضایی در جمع خبرنگاران شهرستان قدس در اداره مالیات و دارایی به افزایش چهار برابری درآمدهای مالیاتی اشاره کرد و به عملکرد یکساله این اداره پرداخت.

 

 

 

رضایی در گفتگو با پایگاه خبرستون گفت: اداره مالیات و دارایی شهرستان قدس سه بخش دارد که دو قسمت مربوط به اشخاص حقیقی و یک بخش مربوط به اشخاص حقوقی می باشد که با ۶۰ نفر پرسنل در حال خدمت رسانی هستیم.

 

رییس اداره مالیات شهرستان قدس گفت: فرصت ارایه اظهارنامه های اشخاص حقیقی در خردادماه و حقوقی ها در تیر ماه می باشد. تعداد اظهار نامه های ارایه شده سال ۱۳۹۹ در تبصره ۱۰۰(توافقی) ۵۴۶۶ فقره بود که در سال ۱۴۰۰ به ۱۱۳۴۸ فقره افزایش یافت که این تعداد افزایش ناشی از شناسایی پوزهای فروشگاهی می باشد. میزان دریافتی مالیات بخش حقیقی از این اظهارنامه ها در سال ۱۳۹۹ هفت و نیم میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۰ به ۳۳ میلیارد تومان افزایش یافت که نکته قابل تعامل این رشد ۴ برابری به صورت توافقی بوده است. در مورد اظهار نامه اشخاص حقوقی در سال ۱۳۹۹ ما تعداد ۹۸۵  اظهارنامه با مالیات ابرازی ۶۹ میلیارد تومان داشتیم که در سال ۱۴۰۰ این تعداد به ۱۰۵۶ با مالیات ابرازی ۱۰۳ میلیارد تومان دریافتی داشتیم.

 

وی افزود: یکی از اقدامات جدید دولت بخشش ۵ درصدی به مشاغل تولیدی بود که در این راستا ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در شهرستان به واحدهای تولیدی بخشش مالیاتی تعلق گرفت. و در ادامه این کمک ها به مناسب هفته دولت هم جناب آقای خان دوزی وزیر محترم بخشودگی ۲۰۰میلیون برای بخش حقیقی و ۳۰۰ میلیون برای بخش حقوقی در بحث جرایم مالیاتی داشتند که باعث جذب ۱۹ میلیارد تومان مالیات و جلوگیری از وقت و هزینه پرسنل و اداره گردید.

 

رضایی د مورد عملکرد شش ماهه نخست سال از جذب ۳۰۷ میلیارد تومان مالیات در بخشهای مختلف خبر داد و گفت: در بحث ارزش افزوده از ۹ درصد درآمد در سال ۱۳۹۹ شهرداری ها سهم ۳ درصدی داشتند که ما در این راستا ۲۸۰ میلیارد تومان پرداختی داشتیم. که با تغییر این قانون در سال ۱۴۰۰ به میزان ۴ درصد پیش بینی می شود درآمد شهرداری حدودا ۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

 

وی افزود: ما ابلاغ الکترونیک از تاریخ اول شهریور اجرا کردیم و تمام کارهای مالیاتی باید از طریق الکترونیکی انجام  شود و با توجه به اینکه تمامی کارها به صورت الکترونیکی می باشد و دیگر مراجعه چهره به چهره نداریم این خود باعث کاهش فساد اداری هم می شود.

 

پایان خبر./

خبرنگار هرمز طالبی

 

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *