مجموع تولید جهانی فولاد در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی کاهش ۶.۸ درصدی را به ثبت رساند. ایران نیز با تولید ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تنی فولاد همچنان در جایگاه دهمین فولادساز برتر جهان قرار دارد.

 

 

به گزارش خبرستون به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۲ میلادی (۱۱ دی ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱)، ۴۵۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که این میزان حاکی از افت ۶.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین ۶۴ کشور فولادساز جهان در ماه مارس ۲۰۲۲ میلادی (۱۰ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱) ۱۶۱ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

در مدت یاد شده، ایران در مجموع ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۴.۴ درصد کاهش داشته است. تولید فولاد خام ایران در مارس سال جاری میلادی نیز با ۶.۱ درصد افت نسبت به مارس ۲۰۲۱ میلادی به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.

از ابتدای ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۲ میلادی، چین با تولید ۲۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن (افت ۱۰.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام (رشد ۵.۹ درصدی)، ژاپن با تولید ۲۳ میلیون تن (افت ۲.۹ درصدی)، آمریکا با تولید ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن (کاهش چهار دهم درصدی) و روسیه با تولید ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن (کاهش ۱.۲ درصدی) در رتبه‌های دوم تا پنجم ایستادند.

همچنین کره جنوبی با تولید ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام (افت ۳.۸ درصدی)، آلمان با تولید ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن (افت ۳.۷ درصدی)، ترکیه با تولید ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تن (افت ۴.۷ درصدی)، برزیل با تولید هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تن (کاهش ۲.۲ درصدی) و ایران با تولید ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن (افت ۴.۴ درصدی) در رتبه‌های ششم تا دهم جهان جای گرفتند.

 

پایان خبر./

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *