نشست خبری به مناسبت هفته دولت با روسای اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف شهرستان قدس برگزار شد

 

 

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ ابوالفضل بیات رییس سازمان صمت شهرستان قدس گفت : در بحث زمین که تحت عنوان شهر صنعتی دولتی است  متاسفانه در شهرستان قدس نداریم چون امکان توسعه وجود ندارد‌.

وی افزود: زمانی که تولید کنندگان و صنعتگران در فعالیت های خود رشد می کنند و حجم کار آنها ارتقاء می یابد امکان توسعه کار برای آنان در این شهرستان وجود ندارد چون زمین ها شهر قدس گران است و  این امکان را ندارد و اولین نکته ای که به ذهن آنان خطور می کند اخذ زمین در شهرک صنعتی شهید سلیمانی، ملارد یا شهریار است که و واحد تولیدی خود را به آن مکان منتقل کنند و در واقع این امر آسیبی حدی برای صنایع منطقه ماست و اگر چاره اندیشی نکنیم آینده خوبی برای شهر ترسیم نمی شود .

وی ادامه داد: باید از ظرفیت های بخش هایی مانند منابع طبیعی و اوقاف برای تهیه زمین بهره گیری کنیم  تا واحدهای صنعتی که به مرحله توسعه می رسند ، بتوانند به  فعالیت خود ادامه دهند  و ما نیز  حمایت لازمه را انجام می دهیم که مهاجرت به شهر دیگر صورت نگیرد و اشتغال و توسعه به خطر نیافتد.

بیات  گفت : در شهرستان قدس ۲۰ معدن فعال و ۶۹ واحد تولیدی معدنی داریم  اما به واسطه قرار گرفتن در حریم بستر رودخانه امکان صدور وجود ندارد.

وی افزود: ضروری است جلساتی بین سازمان صمت و امور آب تشکیل شود و مسوولین تعامل و همکاری لازم را داشته باشند تا مجوزهای معدنی اخذ گردد و  این واحدهای تولیدی به فعالیت خود ادامه دهند.

 

خبرنگار: سیدعلیرضا کیایی

انتهای پیام/

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *