سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال صحبت‌های جالبی درباره لیگ‌برتر، و شرایط این روزهای فوتبال دارد.

 

 

 

 

مرتضی رضایی: محمد مایلی کهن یکی از آن آدم های صاف و صادق روزگار است.از آنهایی که حرف های شان را می زنند و آنجا که باید می گویند:«این حرف های من است،حرف های خود خودم.هیچ تغییری در آن ندهید.نه از کسی می ترسم،نه چیزی.ولی بعضی ها هستند که حرف های من را تغییر می دهند.دوست دارم هر چیزی را که خودم می گویم منتشر شود نه هر چیزی که باب میل دیگران است.»

فوتبال را همچنان دنبال می کنید؟پرسپولیس به سپاهان باخت تا استقلال سه هفته مانده به پایان رقابت های لیگ قهرمان شود.

مگر قرار است پرسپولیس تا ابد قهرمان شود؟فوتبال است دیگر. نمی شود که همیشه پرسپولیس قهرمان شود.در اسپانیا مگر همیشه رئال یا بارسا قهرمان می شوند؟

امسال بعد از ۵ سال استقلال قهرمان لیگ برتر شد اما در فضای مجازی خیلی از هواداران رقیب این مسئله را به وزیر و وکیل و … ربط می دهند

خب دوباره شروع شد! و باز می خواهند نقش یک مربی مثل فرهاد مجیدی را کم رنگ کنند. امسال استقلال قهرمان شد چون “تیم تر” بود. شک نکنید اگر مثلا پرسپولیس قهرمان می شد می گفتند کار برانکو بوده است! اصلا نمی دانم چرا این حرف را می زنند. از تیم زمان برانکو غیر از سید جلال و کامیابی نیا کدام بازیکنان باقی مانده اند؟

اتفاقا درباره یحیی و قهرمانی های اخیر پرسپولیس هم خیلی ها می گویند که تیم برانکو بوده و …

سوال من این است. برانکو چرا در عمان موفق نشد؟ چرا این تیم را به جام جهانی نبرد؟ الان این حرف ها را دارند درباره فرهاد مجیدی هم می زنند. در کل وقتی یک تیم قهرمان می شود عوامل زیادی در آن قهرمانی تاثیر گذار هستند.

فرهاد مجیدی الان با شاه هم فالوده نمی‌خورد!

مجیدی شاگرد شما هم بوده است.چه حسی دارید که شاگردتان حالا در کسوت سرمربی قهرمان لیگ شده است

من هرگز از این عنوان استفاده نمی کنم که فرهاد مجیدی یا هر کس دیگری شاگردم بوده است. البته آقا فرهاد الان با شاه هم فالوده نمی خورد! اما یک چیزی را بگویم. سال ها سال قبل وقتی مجیدی و موسوی در تیم های امید پاس و بهمن بودند به من که سرمربی تیم ملی بودم گفتند فینال امیدها است. در استان تهران و بین پاس و بهمن. خلاصه ما رفتیم و پس از پایان بازی فرهاد مجیدی را از بهمن و علی موسوی را از پاس که آن زمان سرباز بود به تیم ملی دعوت کردم. دقت کنید از امیدها.الان کدام مربی چنین کاری را می کند؟ مهدی مهدوی کیا، داریوش یزدانی، خداداد عزیزی، کریم باقری، سیروس دین محمدی و حتی نیما نکیسا. شما دروازه بان شماره یک خودت احمدرضا عابدزاده باشد چنین کاری را می کنی به نیما نکیسا بازی بدهید؟ اما من این کار را کردم.

خیلی از کارشناسان بر این عقیده هستند که نمی شود در قهرمانی استقلال به راحتی از نقش گابریل پین عبور کرد. نظر شما در این باره چیست؟

من نمی گویم گابریل پین نقشی نداشته است اما فرمانده اصلی چه کسی بوده؟ فرهاد مجیدی.حمایت های مدیریت همه بازیکنان، مربیان، حتی تدارکات، در موفقیت همه این عوامل نقش دارند. به نظرم من نقش مربی و سرمربی در موفقیت ها ۲۰ یا ۳۰ درصد است. من استراماچونی را مثال می زنم.همه می گویند که او استقلال را تغییر داد. یکی از تغییرات را برای من یک نفر بگوید. اگر او خیلی مربی خوبی بود چرا تیمش در قطر ۸ تا ۸ تا گل می خورد؟ باور کنید اگر پرسپولیس امسال قهرمان می شد همه باز می گفتند که تیم برانکو بوده!

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *