دکتر سید حسین میر شریفی در نشست با خبرنگاران به اهم فعالیتها و دستاوردهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس در یکسال اخیر پرداخت.

 

 

دکتر سید حسین میر شریفی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت‌مردان شهید رجایی و باهنر در مدت‌زمان کوتاه مسئولیت خود، کارنامه‌ای درخشان بر جای گذاشتند و الگویی کامل برای همه خدمت‌گزاران به مردم هستند.

وی بابیان اینکه یکی از دستاورد بزرگ دولت سیزدهم در حوزه سلامت تامین واکس کرونا بود افزود: با استقرار دولت سیزدهم، تامین و تزریق گسترده واکسن در اولویت قرار گرفت و این امر نشان از اهمیت پاسداری از سلامت مردم در دولت سیزدهم دارد.

این مسئول اظهار کرد: باید از فرصت هفته دولت برای تبیین و تشریح دستاوردهای دولت سیزدهم به‌ویژه در حوزه بهداشت و درمان استفاده بهینه کرد و گزارشی از اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس را برای مردم شرح داد.

 

میرشریفی، با بیان اینکه مجموعه های تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس شامل پنج مرکز خدمات جامع سلامت شهری، دو مرکز خدمات جامع سلامت روستائی، ۱۲  پایگاه سلامت، دو خانه بهداشت، یک واحد طب کار، یک مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری، یک مرکز پیشگیری و درمان بیماری هاری ، آزمایشگاه تشخیص طبی و آزمایشگاه آب می باشد.

این مسئول گفت، بی گمان یکی از مهمترین دستاورد های دولت سیزدهم در حوزه سلامت در یک سال اخیر را میتوان تامین واکسن مورد نیاز جهت بیماری کرونا و توزیع و تزریق آن در سطح ملی دانست که این امر تاثیر چشمگیری در پیشگیری از بروز و شیوع بیماری ،کاهش بستری بیمارستانی و مراقبت های ویژه و کاهش مرگ و میر داشته ، همچنین باعث احساس آرامش مردم و کاهش استرس های ناشی از بیماری و گشایش شغل ، کسب و کار و اقتصاد مردم و به روال طبیعی برگشتن بسیاری از فرآیندهای جامعه گردید.

او افزود، در شهرستان قدس  تاکنون بیش از   ۵۶۷۲۹۶دز واکسن تزریق گردیده و بالغ بر ۸۶ % جمعیت بالای ۱۸ سال و ۷۳% مشمولین واکسیناسیون تا کنون حداقل دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

میر شریفی همچنین گفت،  به دنبال تزریق واکسن کرونا در شهرستان قدس شاهد کاهش شدید موارد ابتلا به بیماری ، کاهش بستری و بویژه کاهش بیش از ۸۹ درصدی موارد مرگ و میر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس عنوان کرد: از دیگر اقدامات در حوزه سلامت ، افتتاح ، تجهیز و راه اندازی پایگاه بهداشتی شهید مقدسی در شهرک ابریشم و با اعتباری بالغ بر  ۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بوده است که با بهره برداری از این پایگاه جمعیت آن منطقه با سطح دسترسی مطلوب از خدمات اولیه بهداشتی شامل : واکسیناسیون ، مراقبت سلامت ،مادران و زنان، بهداشت روان ، تغذیه ، پزشک و غیره بهره مند گردیده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس افزود: پیگیری احداث پایگاه بهداشتی محله کاووسیه وجذب اعتبار و انتخاب پیمانکار جهت احداث پایگاه بهداشتی مذکور  نیز از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس بوده است . که این پروژه در مرحله احداث کارگاه بوده و در روزهای آتی نسبت به اجرای عملیات ساختمانی اقدام خواهد شد.

وی گفت: تشدید فعالیت های نظارتی بهداشتی و درمانی بر اماکن مختلف شهرستان از جمله مراکز تهیه ، توزیع و فروش مواد غذایی ، مطب ها ، درمانگاه ها ، دارو خانه ها ، کارگاه ها ، کارخانجات و غیره از اولویت های این شبکه بوده به نحوی که همکاران شبکه بهداشت و درمان با انجام بیش از ۴۲۷۹۶ بازدید، نظارت مستمر بر فعالیت اماکن مذکور داشته وتمامی موارد نظارتی فوق در یکسال اخیر از ارتقاءکمی و کیفی برخوردار بوده اند. همچنین روزانه بیش از ۳۵۰۰نفر از مردم شهرستان قدس به مراکز و پایگاه های تحت پوشش این شبکه مراجعه و انواع خدمات مورد نیاز را دریافت می نمایند.

میر شریفی اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان  به ساکنان مناطق محروم  در ۷  نوبت درمانگاه جهادی همراه با ویزیت رایگان نیز به همت شبکه بهداشت و بسیج جامعه پزشکی صورت گرفته و پزشکان متخصص، عمومی، دندانپزشکان و سایر رشته های مرتبط ومراقبین سلامت بیش از۳۰۰۰ نفر از مراجعین را به صورت رایگان ویزیت و درمان کرده اند.

این مسئول تصریح کرد: مبارزه با بیماری کرونا ، نمونه گیری از بیماران ، فعالیت های شبانه روزی در حوزه پیشگیری و درمان بیماری کرونا و نیز اختصاص مستمردو مرکز خدمات جامع سلامت شهری و دو مرکز خدمات جامع سلامت روستاییبه مراقبت و درمان بیماران کرونایی نیز در زمره فعالیت ها ی این شبکه بوده است و در حال حاضر نیز ۱۸ مرکز و پایگاه شهرستان نسبت به انجام واکسیناسیون کرونا به صورت روزانه  اقدام کرده و ۳ مرکز نیز همه روزه و ایام تعطیل تا ساعت ۱۸ نسبت به تزریق واکسن اقدام می نمایند.

میر شریفی در پایان با بیان اینکه این موارد گوشه ی مختصری از اهم فعالیت های شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس همزمان با استقرار دولت سیزدهم بود اظهار امیدواری کردند همکاران پر تلاش شبکه بهداشت و درمان شهرستان همواره با استعانت از خداوند متعال و در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره خون شهیدان است برای حفظ و ارتقای سلامت مردم فهیم شهرستان قدس تلاش مضاعف خواهند کرد.

انتهای پیام/

خبرنگار سید علیرضا کیایی

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *